Vanduo

 • Ar žinote, kad vanduo sudaro apie 70 proc. kūdikio kūno masės. Vanduo turi įtakos visiems žmogaus organizmo gyvybiniams procesams ir tiesiogiai įtakoja žmogaus sveikatą. Todėl jame neturi būti bakterijų, virusų ar kitų patogeninių mikroorganizmų, vanduo turi būti bespalvis, bekvapis, skaidrus.
  Vanduo, kuris naudojamas kūdikių mityboje, turi būti ypatingai švarus, mažos mineralizacijos. Vaikų ir kūdikių maistui ruošti nenaudokite vandens, kuris nebuvo patikrintas, nes toks vanduo gali būti užterštas nitratais.
  Nors nemažai nitratų kaupiasi daržovėse, tačiau mokslininkų ir gydytojų toksikologų manymu, didesnį susirūpinimą turėtų kelti ne nitratų koncentracijos daržovėse, o nitratais užterštas šachtinių šulinių ir negilių individualių gręžinių vanduo. Nitratais ar nitritais užterštas vanduo neturi specifinio skonio, kvapo ar spalvos. Jie nepašalinami nei virinimu, nei įprastiniais buitiniais vandens filtrais. Užterštas nitratais vanduo ypač pavojingas, kai naudojamas kūdikių maistui gaminti. Patys jautriausi nitratų poveikiui yra kūdikiai iki trijų mėnesių amžiaus (manoma, kad dėl jų kraujyje esančio didesnės dalies vaisiaus hemoglobino, kuris greičiau oksiduojamas iki methemoglobino). Nitritams jungiantis su kraujo baltymu hemoglobinu susidaro methemoglobinas, kuris negali prisijungti deguonies. Organizme vystosi hipoksija (deguonies trūkumas). Methemoglobino koncentracijai kraujyje pasiekus 10 %, pasireiškia klinikiniai simptomai: pykinimas, vėmimas, silpnumas, galvos skausmas ir kiti. Kūdikiams pamėlsta oda aplink burną, rankos, kojos – pasireiškia „pamėlusio kūdikio sindromas“. Vaikas gali vemti, viduriuoti, o jo kvėpavimas – trikti. Sunkesni atvejai pasireiškia sąmonės netekimu, traukuliais. Apsinuodijimo baigtis gali būti mirtina. Yra duomenų, kad kūdikių methemoglobinemijai atsirasti turi įtakos ir prisidedantis mikrobinės taršos poveikis (Šaltinis: http://www.nmvrvi.lt/lt/naujienos/453/).
  Siekiant išvengti nepageidaujamų ir kūdikio sveikatai pavojingų būklių, rekomenduojama naudoti vandenį, kurio ženklinime nurodoma, jog jis tinka kūdikių maisto gamybai. HiPP kūdikių vanduo yra krištolinio skaidrumo šaltinių vanduo, negazuotas, sudėtyje yra mažai natrio. Šis vanduo tinkamas pieno mišiniams, košėms, arbatoms ruošti, sultims skiesti arba tiesiog troškuliui malšinti.
  Pirkdami vandenį kūdikių maistui ruošti, atkreipkite dėmesį į tam tikrų medžiagų koncentraciją:
   

  Rodiklis

  Leistina norma kūdikiams 

  skirtame vandenyje

  Geriamasis vanduo

  (centralizuotai tiekiamas)

  HiPP vanduo kūdikiams
  Nitratai ne didesnė kaip 10 mg/l ne daugiau kaip 50 mg/l 4 mg/l
  Sulfatai ne didesnė kaip 140 mg/l ne daugiau 250 mg/l 14 mg/l
  Natris ne didesnė kaip 20 mg/l ne daugiau 200 mg/l 2 mg/l
  Magnis ne didesnė kaip 50 mg/l nenustatyta norma 14 mg/l
  Kalcis ne didesnė kaip 100 mg/l nenustatyta norma 49 mg/l
  Prekių nėra.