Žindymo patarimai

  • Akimirka, kada Jums į rankas pirmą kartą paduodamas kūdikis, matyt, įsimintiniausia ir gražiausia moters gyvenime. Šioje žindymo abėcėlėje Jums trumpai ir aiškiai nurodoma, į ką reikėtų atkreipti dėmesį,kad žindymas Jums ir kūdikiui teiktų malonumą.Geriausias maistas kūdikiui - motinos pienas. Jis patenkina visus mažylio poreikius, turi lengvai virškinamų baltymų bei imuninių medžiagų, kurios apsaugo kūdikį nuo ligų. Motinos pienas dėl savo sudėties idealiai tinka naujagimiams, o paskiau ir paaugusiems kūdikiams . Pienas "auga" kartu su vaiku, t.y. jis keičiasi. Keičiasi jo sudėtinių dalių, t.y. baltymų, laktozės ir riebalų, proporcijos. Pridėjusi kūdikį prie krūties, motina ypatingai sustiprina dar įsčiose užmegztą tarpusavio ryšį. Žindymo metu mažylis gauna ne tiktai maistą - prigludęs prie mamos, jis jaučiasi saugus. 

    Kūdikio žindymas

    Pirmosios kelios dienos

    Pieno krūtyse daugėja žindant kūdikį, todėl stenkitės glausti jį prie krūties kaip galima greičiau po gimimo.Jūsų akušeris jums padės.Paprašykite, kad jums ir jūsų kūdikiui padėtų rasti patogiausią ir tinkamiausią žindymo padėtį. Kelias pirmąsias dienas jūsų krūtyse gaminsis priešpienis - tirštas gelsvas skystis. Šioje medžiagoje yra labai daug baltymų bei vitaminų. Nors neatrodo, kad priešpienio būtų labai daug, tačiau jis yra labai naudingas jūsų kūdikiui. Kuo dažniau pirmąsias kelias dienas žindysite kūdikį, tuo greičiau jums ims gamintis pienas. Pasirodžius pienui, kiekvieną kartą prieš maitinimą jūs greičiausiai jausite krūtyse dilgčiojimą , o iš krūtų gali imti tekėti pienas. Tai vadinama tekėjimo refleksu. Jūs taip pat galite jausti nestiprų pilvo skausmą, kuris kyla susitraukinėjant gimdai.


    Geriausias maistas kūdikiui - motinos pienas. Jis patenkina visus mažylio poreikius, turi lengvai virškinamų baltymų bei imuninių medžiagų, kurios apsaugo kūdikį nuo ligų. Motinos pienas dėl savo sudėties idealiai tinka naujagimiams, o paskiau ir paaugusiems kūdikiams . Pienas "auga" kartu su vaiku, t.y. jis keičiasi. Keičiasi jo sudėtinių dalių, t.y. baltymų, laktozės ir riebalų, proporcijos. Pridėjusi kūdikį prie krūties, motina ypatingai sustiprina dar įsčiose užmegztą tarpusavio ryšį. Žindymo metu mažylis gauna ne tiktai maistą - prigludęs prie mamos, jis jaučiasi saugus. Pieno krūtyse daugėja žindant kūdikį, todėl stenkitės glausti jį prie krūties kaip galima greičiau po gimimo.Jūsų akušeris jums padės.Paprašykite, kad jums ir jūsų kūdikiui padėtų rasti patogiausią ir tinkamiausią žindymo padėtį. Kelias pirmąsias dienas jūsų krūtyse gaminsis priešpienis - tirštas gelsvas skystis. Šioje medžiagoje yra labai daug baltymų bei vitaminų. Nors neatrodo, kad priešpienio būtų labai daug, tačiau jis yra labai naudingas jūsų kūdikiui. Kuo dažniau pirmąsias kelias dienas žindysite kūdikį, tuo greičiau jums ims gamintis pienas. Pasirodžius pienui, kiekvieną kartą prieš maitinimą jūs greičiausiai jausite krūtyse dilgčiojimą , o iš krūtų gali imti tekėti pienas. Tai vadinama tekėjimo refleksu. Jūs taip pat galite jausti nestiprų pilvo skausmą, kuris kyla susitraukinėjant gimdai. 


    Kaip dažnai maitinti

    Kuo dažniau maitinsite kūdikį, tuo krūtyse gaminsis daugiau pieno. Maitinant, kai atsižvelgiama į kūdikio poreikius, pieno turėtų gamintis tiek, kiek reikia kūdikiui. Paprastai kūdikiai pradeda verkti , kai nori valgyti .Naujagimius reikėtų maitinti kas 2-3 valandas ir dieną, ir naktį, kiekvienas maitinimas paprastai turėtų trukti apie pusvalandį.


    Maitinimo pradžia 

                     Priglauskite prie savęs kūdikį. Kai kūdikis plačiai lyg žiovaudamas išsižioja, švelniai priglauskite jo galvą prie krūties, kad jis galėtų visa burna apžioti krūtį.
    Įsitikinkite, kad pirma jūsų krūtį paliestų kūdikio smakras, apatinė lūpa ir liežuvis. Kūdikis turi plačiai apžioti krūtį taip, kad spenelis būtų giliai burnoje. Tarp jūsų krūties ir kūdikio nosies turi būti nedidelis tarpas.   
     

    Atminkite

                               Kūdikiai maitinami ne iš spenelio, o iš krūties.Jums abiems svarbu, kad kūdikio padėtis maitinant būtų taisyklinga - tada skatinamas pieno išsiskyrimas, išvengiama skausmingo spenelių suskilinėjimo ir užtikrinamas tinkamas kūdikio maitinimas. Jūs turite jausti, kaip jūsų krūtį spaudo kūdikio žandikauliai ir liežuvis, ir matyti, kaip truputį juda jo ausys ir smilkiniai.
    Jei kūdikis nepakankamai apžioja jūsų krūtį, į jo burnos kamputį įkiškite savo mažąjį pirštelį, kad švelniai padėtumėte kūdikiui paleisti spenelį, tuomet pradėkite iš naujo.
     

    Kūdikio padėties parinkimas

                  

    Pasukite kūdikio kūną taip, kad jo veidas būtų nukreiptas į jus, o galva gulėtų ant jūsų dilbio, o ne ant rankos lenkimo.Atminkite, kad kūdikį reikia priglausti prie krūties, bet ne krūtį prie kūdikio. 

    Patogios padėties pasirinkimas

                             

    Sėdėkite ant kėdės tiesiai, laikykite vaiką ant kelių krūtų lygyje. Jums gali prireikti paguldyti kūdikį ant pagalvės arba savo kojas padėti ant žemos kėdutės.Jei esate ligoninės lovoje, paprašykite, kad akušeris padėtų jums rasti patogią padėtį. Svarbu, kad jaustumėtės patogiai ir atsipalaiduotumėte, nes paprastai kiekvieną kartą jums teks žindyti apie 30 minučių.

    Prekių nėra.