Kūdikių vėmimas ir viduravimas

 • Viduriavimas (ūminis gastroenteritas), kurį sukelia rotovirusas, yra gana dažna problema kūdikystėje ir vaikystėje. Vaikams jis yra gana pavojingas, nes greitai pasireiškia dehidratacijos (skysčių trūkumas organizme) požymiai, kartu su skysčiais prarandami ir svarbūs mineralai (elektrolitai).


  Ką daryti, kai vaikas vemia ir viduriuoja?
  Labai svarbu atstatyti prarastus skysčius ir elektrolitų pusiausvyrą. Todėl pediatrai rekomenduoja specialiuosius oralinės rehidratacijos tirpalus (ORS), kurie padeda atstatyti prarastus skysčius ir mineralus.
  HiPP ORS 200 – vienintelis Lietuvoje paruoštas vartoti oralinės rehidratacijos tirpalas, skirtas kūdikiams nuo 4 mėn. ir mažiems vaikams.
  Tirpale esanti gliukozė gerina skysčių įsisavinimą, o kalio ir natrio citratai – skonį. Morkose esantys pektinai sutraukia toksinus, bakterijas. Ryžiai ir morkos yra lengvai įsisavinami angliavandeniai, todėl nejaučiamas žarnyno badas kai gaunama tik elektrolitų.


  • Tirpalą rekomenduojama duoti atvėsintą, kad mažylio dar labiau nesupykintų. Geriausia HiPP ORS 200 skirti dažnai ir mažomis porcijomis.
  • Nemaišykite tirpalo su kitais skysčiais.
  • Rekomenduojama HiPP ORS 200 visada turėti namų vaistinėlėje, kad tik pradėjus viduriuoti būtų galima kuo greičiau atstatyti skysčių pusiausvyrą.

   

               HiPP ORS 200 galite įsigyti: