Projektas "Ankstukai"

  • „Ankstukai“ – pirmasis ir vienintelis paramos projektas Lietuvoje, atsigręžęs į anksčiau laiko gimusius kūdikius. Projektas globoja ir teikia finansinę paramą anksčiau laiko gimusiems kūdikiams. Iniciatyva siekia užtikrinti visapusišką pagalbą mažyliams ir jų šeimoms – suteikiant gyvybiškai svarbią medicininę įrangą, psichologinę pagalbą, paramą daiktais ir kitą svarbų palaikymą.

    Kartais kūdikiai ateina anksčiau. Pasaulį jie išvysta tokie maži, kad gali tilpti delne. Bet jų noras gyventi toks didelis, kad yra vertas stebuklo. Stebuklus kuria rūpestingų medikų rankos ir tėvai, kurie kiekvieną akimirką yra šalia ankstukų, kol jie patys išmoksta kvėpuoti, kasdien užau ga po gramą, po centimetrą, kad pasivytų savo bičiulius. Stebuklus kuria ir kiekvienas geradarys, palaikantis ankstukus kovoje už gyvybę.

    Lietuvoje kasmet daugiau nei 1500 arba maždaug 6 proc. visų naujagimių gimsta gerokai anksčiau laiko. Prieš kelis dešimtmečius šalyje išgyvendavo tik 12 proc. neišnešiotų naujagimių, sveriančių mažiau nei 1 kg, šiandien išgyvena 57 proc. Mažiausių kūdikių, sveriančių nuo 1 iki 1,5 kg, išgyvenamumo rodiklis pakilo nuo 43 iki 97 proc. Pasaulyje kas 10 - tas kūdikis gimsta neišnešiotas. Bet šiandien tai – ne nuosprendis. Tiesiog reikia daugiau laiko, daugiau kantrybės ir daugiau pastangų, kad visi išgirstų ankstuko juoką.

    Prisidėti galite ir Jūs! Pirkdami HiPP produktus Lietuvoje Jūs prisidedate prie paramos Neišnešiotų kūdikių asociacijos “Neišnešiotukas” paramos projektui “Ankstukai”. Taip pat prisdėti galite ir įsigydami Ankstuko geradario kuponą - surinktos lėšos už juos bus pervedamos socialinio projketo "Ankstukai" organizatoriams. Padėkime ankstukams užaugti!