Vaiko mityba nuo 1-erių metų

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

  Žinome, kad geri įpročiai, išugdyti ankstyvoje vaikystėje, išlieka visam gyvenimui. Todėl labai svarbu mokyti vaikus sveikos mitybos įpročių jau nuo mažų dienų.


  Teigiama šeimos įtaka ir geras pavyzdys – nenuginčijami. Valgymas su visa šeima prie bendro stalo gali turėti įtakos taisyklingų mitybos įpročių formavimuisi bei prisidėti prie vis augančio antsvorio plitimo problemos sprendimo. Valgydamas prie šeimos stalo vaikas mokosi suprasti, kad maistas – tai ne tik alkio malšinimo „priemonė“, bet ir smagiai praleistas laikas su šeima.   Tiekiant maistą vaikui, reikėtų prisiminti, kad valgymas turi teikti džiaugsmą, todėl vaikams labai patinka įdomiai, žaismingai patiektas maistas. Vaikai mėgsta imti, jausti maistą savo pirščiukais ir valgyti patys. Tai ir turėtų būti skatinama, nereikia drausti. Vaikui galite pasiūlyti naudotis vaikiškais stalo įrankiais, stiklinėmis ir puodeliais, kuriais naudojasi ir kiti šeimos nariai. Tai ugdo vaiko savigarbą, leidžia jam suvokti, kad juo pasitikima ir moko jį elgtis atsakingai.

  Vaikai valgo beveik viską, ką valgo ir kiti šeimos nariai, tačiau jie gali atsisakyti labai karšto, šalto maisto, patiekalų, kurių kvapas jiems nepriimtinas. Taip pat vaikai vengia patiekalų, kurių sudedamosios dalys jiems neaiškios (troškinių, mišrainių) ar maisto produktai lėkštėje liečiasi tarpusavyje. Atkreipkite dėmesį, kad vaiko, kaip ir suaugusiojo, apetitas bei susidomėjimas maistu nebus kasdien toks pats, tad neverskite mažylio nuolat ištuštinti lėkštės. Juk ir mes, suaugusieji, ne visąlaik suvalgome viską, kas buvo lėkštėje, ar atsisakome tam tikrų produktų.

  Labai svarbu, kad tėvai rodytų gerą pavyzdį vaikui, mokytų rinktis sveikus maisto produktus, mažiau vartoti riebių, sūrių produktų, saldumynų, skatintų vartoti šviežius vaisius, daržoves.