Jėgos pratimai

 •  

  Jėgos pratimai yra svarbi svorio metimo programos dalis. Tai padės Jums atstatyti nusilpusius raumenis, pagerins medžiagų apykaitą ir suteiks papildomų jėgų, kurių ypatingai reikia prižiūrint kūdikį.
  Kaip ir kitas fizines veiklas, jėgos pratimus turite pradėti daryti palaipsniui. Jūsų organizmui reikia laiko atsigauti, todėl nesistenkite visos programos atlikti per vieną dieną.

   

  Pratimai:

  Pritūpimai ant kėdės 


  Pr.p. – stovint pėdos pečių plotyje, rankos nuleistos, kėdė pastatyta už Jūsų. Įtempkite pilvo raumenis ir taip laikykite juos viso pratimo metu. Lėtai lenkite kelius, rankas tieskite prieš save ir tūpkite kėdės link. Pritūpiant stebėkite, kad keliai neužeitų toliau kojų pirštų. Sugrįžkite į pr.p. Pakartokite 1-3 serijas po 10-16 kartų.

   

  Įtūpstai 


  Pr.p. – dešinė koja maždaug per tris pėdas pastatyta į priekį nuo kairės kojos. Šalia pasistatykite kėdę pusiausvyrai palaikyti. Lenkite kelius, kol priekinės kojos kelis sudarys statų kampą, kitas kelis nenusileidžia ant grindų. Stebėkite, kad priekinės kojos kelis neužeitų toliau kojos pirštų. Laikykite įtemptus pilvo raumenis, liemenį tiesiai ir, stumiant priekinę koją atgal, sugrįžtama į pradinę padėtį.
  Pakartokite 1-3 serijas po 8-16 kartų kiekvienai kojai.

  Atsispaudimai 


    

  Atsispaudimai vienas labiausiai naudojamų pratimų, nes jis apima daug raumenų grupių (krūtinės, rankų, nugaros, pilvo, kojų) bei sąnarių.

  Pr.p. – atremtis ant kelių ir delnų. Rankos ištiestos šiek tiek plačiau nei pečių plotyje, keliai ir kūnas vienoje linijoje, blauzdos per čiurnas sukryžiuotos ir pakeltos. Įtempkite pilvo raumenis, nugarą laikykite tiesią ir leiskitės žemyn kilimėlio link, kol alkūnės sudarys 90°kampą. Sugrįžkite į pr.p. Kartokite 1-3serijas po 10-16 kartų.

  Nugaros tiesimas 


  Pr.p. – gulint ant pilvo, rankos šalia juosmens ant kilimėlio arba prie galvos (iš šonų arba prie kaktos). Įtempkite pilvo raumenis ir laikykite juos viso pratimo metu. Pakelkite krūtinę nuo kilimėlio, sugrįžkite į pradinę padėtį. Kartokite 1-3 serijas po 10-16 kartų.
  Patarimas: stenkitės temptis visu kūnu pirmyn.

  Pratimai su svoriais


   

  Pr.p. – stovint ar sėdint ant mankštos kamuolio, rankas ištieskite į šonus pečių aukštyje ir sulenkite per alkūnes 90° kampu. Tieskite rankas ir kelkite svorius virš galvos. Sugrįžkite į pr.p. Kartokite 1-3 serijas po 10-16 kartų. 

   

   

      

  Pr.p. – stovint ar sėdint ant mankštos kamuolio, rankas ištieskite į šonus pečių aukštyje ir sulenkite per alkūnes 90° kampu. Sulenktas rankas kelkite virš galvos taip, kad svareliai lengvai susiliestų. Sugrįžkite į pr.p. Kartokite 1-3 serijas po 10-16 kartų.

   

  Patarimai: pilvo presą laikykite įtemptą, stenkitės neišsiriesti per juosmenį, kai kelsite rankas į viršų, jas galite laikyti šiek tiek priekyje.

  Prekių nėra.